English

Whois.SmartWeb.CZ

The Barracuda Reputation Block List - detail blacklistu pro IP adresu 44.211.22.124

Webhttp://www.barracudacentral.org/rbl
URL pro vyhledáváníhttp://www.barracudacentral.org/lookups
URL pro odstraněníhttp://www.barracudacentral.org/rbl/removal-request
Kontakthttp://www.barracudacentral.org/contact/feedback

Popis

Barracuda Reputation Block List (také známý jako BRBL) je blacklist provoyovaný společností Barracuda Networks. Barracuda Networks je výrobce hardwarových anti-spamových zažízení. Barracuda Reputation Block List (BRBL) je považován za spolehlivý blacklist s malým procentem false positives.

Použití BRBL je zdarma. Ip adresa serveru který chce tento blacklist používat ale musí být nejprve zaregistrována na stránkách blacklistu.

Do blacklistu není možné přidávat IP adresy manuálně. Většina dat blacklistu je sbírána z anti-spamových zařízení společnosti Barracuda Networks instalovaných u jejích zákazníků.

Kritéria pro zařazení

IP adresy s open relay, spamové proxy a adresy zachcené ve spamový pastech jsou do blacklistu přidávány automaticky ihned po detekci. Data z antispamových zařízení Barracuda jsou do blacklistu zasílána pokud je některý email vyhodnocen jako spam. Detekované adresy zdorje jsou potom přidány do blacklistu.

Zóny

b.barracudacentral.org

b.barracudacentral.org vrací IP adresu 127.0.0.2 na reverzení DNS dotaz, pokud je IP adresa v blacklistu zařazena. Pře pokládáním DNS dotazů musí být každý server zaregistrován na stránkách Barracuda Networks a jeho přístup musí být správci blasklistu schválen.

Odstranění z blacklistu

Požadavek na odstranění z blacklistu je možné zadat na webových stránkách vyplněním webového formuláře. Požadavky na odstranění v blacklistu jsou zpracovávány mauálně a odstranění z blacklistu je většinou provedeno do 24 hodin.

BRBL spolupracuje s EmailReq.org. EmailReq.org je DNS whitelist do kterého lze za malý poplatek po prověření, že IP adresa není spojena se spamem tuto IP adresu zařadit. Pokud je IP adresa zařazena ve whitelistu EmailReq.org není Barracuda Reputation Block Listem reportována.