English

Whois.SmartWeb.CZ

The Spamcop - detail blacklistu pro IP adresu 44.211.22.124

Webhttp://www.spamcop.net
URL pro vyhledáváníhttp://www.spamcop.net/bl.shtml
URL pro odstraněníhttp://www.spamcop.net/fom-serve/cache/298.html
Kontakthttp://www.spamcop.net/fom-serve/cache/401.html

Popis

Spamcop.net je jedním z prvních blacklistů vůbec. Byl založen roku 1992 a v roce 2007 se Spamcop.net stal sloužbou společnosti Cisco. SpamCop je primárně DNS blacklist ale nabízí také službu pro filtrování e-mailů.

Kritéria pro zařazení

IP adresa SMTP serveru je zařazena do blacklistu v případě že z ní byl přijat spam. Analýza spamu je prováděna nejprve člověkem a potom je spam analyzován a testován nejde-li o falešně pozitivní označení. Potom je zkoumána reputace SMTP serveru na dané IP adrese - jde-li o open relay nebo proxy a je-li IP v interním SpamCop whitelistu.

Po zařazení do blacklistu jsou odeslána upozornění spolu s instrukcemi na odstranění IP adresy z blacklistu na e-mailové adresy postmaster@ a abuse@ v doméně vlastníka. IP adresa je z blacklistu odstraněna automaticky po 12 hodinách. Opakované zažazení IP adresy do blacklistu tento čas prodlužuje.

Zóny

bl.spamcop.net

bl.spamcop.net vrací IP adresu 127.0.0.2 na reverzení DNS dotaz pokud je IP adresa v blacklistu zařazena.

Odstranění z blacklistu

Proces odstranění IP adresy je jednoduchý. Nejprve je třeba vyhledat blacklistovanou IP adresu a po nalezení požádat o její odstranění. Pokud má IP adresa špatnou reputaci (opakované zalistování) může prodes odstranění trvat déle.